Jak pracować mądrze?

Praca na własny rachunek to trudna sprawa, wymagająca samodyscypliny i umiejętności błyskawicznej motywacji. Rozwój osobisty jest w samodzielnej działalności bardzo ważną sprawą, zwłaszcza gdy praca wymaga od nas umiejętności i wiedzy.


	4189301060_b97514bca5

Niezależnie od tego, jak wygląda nasza praca i czym się zajmujemy, pewne zasady są niezmienne. Przede wszystkim, praca powinna być do bólu efektywna, zwłaszcza gdy jej nie lubimy. W rzeczywistości, pieniądze otrzymujemy nie za osiem, ale za trzy godziny pracy. Pozostały czas, to w istocie czynności dodatkowe, często zbędne.

Warto więc wprowadzić sobie nawyk pracy intensywnej, ale przez krótki czas. Nie sposób pozostać w pełni skupionym przez cztery czy pięć godzin, ale przez jedną? Czemu nie? Zwłaszcza, że właśnie od tego zależy nasza przyszłość i nasze zarobki, na którym nam przecież zależy, prawda? Dbajmy więc o to, by praca nie była ciężka, ani długa, ale mądra i skuteczna. Nie dajmy się wobec tego przekonać, że nie warto się starać. Jeśli będziemy się starać, wszystko się uda i praca stanie się przyjemnością, z którą chętnie będziemy obcować każdego kolejnego dnia.