Jak pracować, by zarabiać więcej?

Niezależnie od tego, czy nasza praca polega na noszeniu ciężkich pudeł, czy planowaniu strategii reklamowej wielkiego przedsiębiorstwa, podstawowe zasady efektywnej pracy są takie same. Najważniejsza z nich, czyli „pracuj mądrze, zamiast ciężko”, stosuje się do każdego rodzaju zajęcia i jeżeli my się do niej zastosujemy, z pewnością praca będzie nam sprawiać przyjemność i dawać pieniądze.


	4189301060_b97514bca5

Kluczowym elementem każdej działalności jest odpowiedzialność. Warto być odpowiedzialnym, bo zyskujemy wówczas zaufanie, które bezpośrednio przekłada się na nasze zarobki, wynikające z niezawodności. Każda praca tej cechy charakteru wymaga i zazwyczaj odwdzięcza się za jej udzielenie.

Warto pamiętać również, że człowiek nie zarabia pieniędzy przez osiem godzin dziennie, ale przez maksimum dwie do trzech. Praca na etacie wymaga od nas tych ośmiu godzin dlatego, że nie potrafimy zmotywować się i zrealizować planu za jednym razem. Gdybyśmy jednak bardzo się postarali, udałby nam się to w trzykrotnie krótszym czasie. Myślisz, że to niemożliwe? Spróbuj chociaż raz, a przekonasz się, że praca wcale nie musi być długa!