Jak nie wpaść w pracoholizm?

Każdy nałóg jest trudny, a uzależnienie od pracy wyniszcza nie tyko fizycznie, ale również mentalnie, pozbawiając człowieka marzeń i życia towarzyskiego. Jak wszystko, co niebezpieczne, także i pracoholizm zaczyna się niewinnie, ale rozwija się błyskawicznie.


	4576687797_afb9c3a0e6

Na szczęście, również przed tym nałogiem można się łatwo uchronić, chociażby czytając książki lub artykuły z serii „Rozwój osobisty”. Sam rozwój osobisty składa się między innymi z takich elementów, jak sztuka szybkiego uczenia się, szybkie czytanie, efektywność w pracy i oszczędzanie czasu.

Większość z nich jest w życiu niezmiernie przydatna i pozwala pracować mądrze, zamiast ciężko. Warto również zauważyć, że rozwój osobisty jest dobrą odpowiedzią na pytanie „jak zarabiać więcej?”. Nie wystarczy bowiem znaleźć dobrą pracę, wręcz przeciwnie – trzeba najpierw pracować nad sobą, a dopiero potem oferować się i swoje usługi innym. Pieniądze są bowiem nagrodą nie tylko za wysiłek, ale także wiedzę, umiejętności oraz ryzyko. Więc, aby uniknąć pracoholizmu, poświęćmy nieco czasu na rozwój osobisty, a z pewnością kiedyś będziemy z tego zadowoleni.