Jak napisać skuteczne CV?

Ciekawa i dobrze płatna praca to marzenie wielu z nas i nic dziwnego, w końcu właśnie na stanowisku pracy spędzamy większą część swojego długiego, jakby nie patrzeć, życia. Jednak praca, której tak usilnie poszukujemy jako swojej wymarzonej, jest zazwyczaj oblegana przez setki kandydatów, a my musimy przekonać przedsiębiorcę, że damy mu najwięcej.


	6355360253_30e095425d

Służy do tego CV, które powinno prezentować nas w jak najlepszym świetle, będąc jednocześnie szczerym wyznacznikiem naszych umiejętności i doświadczenia. Co ciekawe, w internecie można znaleźć setki wzorów na idealne CV, które podobno gwarantują wymarzoną pracę. Jak jest naprawdę, tego nie wiem.

Wiem natomiast, że żeby CV było skuteczne, musi być błyskotliwe, na niewiele się jednak zda, jeśli nasze umiejętności i doświadczenie nie zrobią wrażenia na pracodawcy. Tak, czy inaczej, warto zastanowić się nad tym dobrze, gdyż ciekawe CV może być pierwszym krokiem do sukcesu.

Najlepsze CV tworzą ludzie, których praca opiera się na kreatywności, tak jak graficy, dla których życiorys rzadko kiedy ma klasyczną formę, a często przybiera oblicze dziwnego malunku lub grafiki z wyliczonymi osiągnięciami.