Inwestowanie przez Internet

Mało kto zdaje sobie sprawę, że Internet już jakiś czas temu wyprzedził rynki naziemne, zarówno pod względem mnogości opcji, jak i szans na inwestowanie i oszczędzanie pieniędzy. Mamy więc nie tylko banki internetowe i portfele elektroniczne, ale też pożyczki społecznościowe i jeszcze bardzo wiele instrumentów finansowych, których na ulicy nie zobaczymy.


	143114447_50b007fff9

Tym, co wyróżnia oferty internetowe na tle innych, jest przede wszystkim niska cena, powodowana brakiem opłat za wynajem lokalu, niskim poziomem zatrudnienia oraz niskimi podatkami. Dlatego właśnie, niemal wszystkie konta bankowe, założone przez Internet, są całkowicie darmowe. Można więc z powodzeniem założyć sobie konto osobiste, czy konto oszczędnościowe w banku internetowym i możemy być niemal pewni, że nic za to nie zapłacimy.

Lokaty również można zakładać i likwidować przez sieć. Także w bankach naziemnych. Wiele jest też form pożyczania pieniędzy, zarówno komuś, jak i od kogoś. Pożyczki społecznościowe, o których mowa, udzielane są przez internautów, bez pośredników (z wyjątkiem serwisu internetowego), dzięki czemu są tanie i wygodne.