Inwestowanie nie musi być trudne!

Aby uzyskać niezależność finansową i stały wzrost wartości naszych pieniędzy, nie wystarczy dużo zarabiać. Zdecydowanie ważniejszą umiejętnością jest skuteczne inwestowanie już odłożonych pieniędzy. Wprawdzie dla większości z nas papiery wartościowe to czarna magia, niemniej jednak to wcale nie musi być trudne.


	4189301060_b97514bca5

Zarówno giełda, jak i rozmaite rynki walutowe, na przykład Forex, działają na bardzo podobnych zasadach. Podstawową z nich jest to, że na ogół nasze zwycięstwo oznacza zarazem czyjąś porażkę, jeśli jednak zrozumiemy, że większość inwestorów to osoby początkujące, okazuje się, że mamy całkiem spore szanse.

Klucz w tym, aby błyskawicznie zdobywać doświadczenie. To oczywiste, że na początku możemy stracić pewną sumę pieniędzy, ale jeśli będziemy wyciągać wnioski z błędnych decyzji, żaden rynek nie będzie nam straszny. Ogólnie rzecz biorąc chodzi więc o to, aby wprowadzać w życie ogólne teorie z przeczytanej literatury i adaptować je do naszych umiejętności i planów, ale też charakteru, bez którego inwestor nie ma żadnych szans.