Inwestowanie na giełdzie dla początkujących

Oszczędzanie, jakkolwiek ważne, jest tylko pierwszym krokiem ku stabilizacji i niezależności finansowej. Tak naprawdę dopiero inwestowanie daje realną szansę na uwolnienie się od wszelkich problemów, jednocześnie sprawiając, że odłożone przez nas pieniądze nie marnują się.


	143114447_50b007fff9

Co musisz wiedzieć o giełdzie?

Kluczem do sukcesu jest niekończące się testowanie coraz to nowych rozwiązań, jednak nie sposób rozpocząć naszej przygody bez podstawowyh informacji teoretycznych.

Podstawą jest umiejętność interpretowania wykresów, czyli analiza techniczna, oraz znajomośc obsługi aplikacji internetowej, poprzez którą będziemy składać zlecenia. Nie obejdzie się więc bez przeczytania co najmniej jednej pełnej książki o inwestowaniu oraz przynajmniej miesiąca gry na wirtualnym koncie, bez prawdziwej gotówki.

Strategia inwestycyjna dla laika

O dziwo, nawet nieznając kompletnie zasad działania mechanizmów rynkowych, można na giełdzie całkiem sporo zarobić. Okazuje się bowiem, że niezwykle skuteczną metodą jest ta najprostsza, czyli kupno akcji dużej spółki i jedynie obserwowanie postępu, w jakim wzrastają nasze aktywa.

Co prawda nie ma tu reguły i zawsze można na takiej grze stracić, jednak statystycznie im dłuższy czas inwestycji, tym bardziej prawdopodobne, że zarobimy. Zresztą, w ten sposób unikamy także płacenia prowizji za transakcje.

Jeśli jesteśmy bardziej ambitni i czujemy się na siłach regularnie operować pieniędzmi, tym lepiej, warto natomiast pamiętać o zasadzie, według której moment opuszczenia rynku jest ważniejszy, od momentu wejścia weń. Trend może bowiem piąć się w górę przez długi czas, a kluczem jest zamknięcie pozycji na samym szczycie lub w jego okolicach.

Podsumowując, inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych nie jest wprawdzie zadaniem łatwym, zwłaszcza że w grę wchodzą emocje związane z ryzykiem, niemniej jednak stosując się do kilku podstawowych zasad można osiągnąc całkiem duży zysk. Nic bowiem tak nie odzwierciedla wszystkich zasad inwestowania, jak wskazówka mówiąca o tym, że najważniejsza jest prostota i przejrzystość.