Identyfikacja wizualna firmy

Nie da się ukryć, że większość nowinek, także ze świata reklamy i promocji, trafia do nas z zachodu. Nie inaczej było z fenomenem identyfikacji wizualnej, dzięki któremu reklama firm i instytucji stała się właściwie zupełnie nową branżą, opartą jeszcze mocniej o różnego rodzaju grafikę i obraz.


	4189301060_b97514bca5

Reklama taka jest właściwie wielką inwestycją w wizerunek firmy. Identyfikacja wizualna polega z grubsza na  utworzeniu dla formy lub instytucji pewnego rodzaju szaty graficznej, która pojawia się na wszystkich elementach związanych z działalnością.

Jak wygląda taka reklama? Najlepiej widać to przyglądając się naszym sieciom telefonii komórkowej: jednak identyfikuje się z kolorem pomarańczowy, inna z fioletowo białym żelkiem. Oba te pomysły są wręcz genialną aranżacją teorii identyfikacji wizualnej.

Warto podkreślić, że reklama w tej formie jest niezwykle skuteczna, ponieważ działa na emocje klienta i sprawia, że nasza marka wydaje mu się sympatyczna i doskonale zorganizowana. Można by rzec: miła dla oka. Pamiętaj, aby kolejna reklama Twojej firmy była tak skuteczna, jak sieci komórkowych, musisz to wykorzystać.