Freelancing w Polsce

Mówi się, że w naszym kraju bardzo trudno jest znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę. Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, niemniej jednak w większości przypadków aby zacząć zarabiać, wystarczy nieco ambicji i kreatywności, a wykrzesanie ich nie wymaga przecież wcale wiele zachodu.


	6355360253_30e095425d

W istocie nigdy w historii nie było tak wielu zawodów i sposobów zarabiania pieniędzy, jak dzisiaj. Nic więc dziwnego, że praca w bardzo wielu dziedzinach stała się indywidualną zabawą. Właśnie tak narodził się znany nam dzisiaj freelancing, który jest bardzo interesującym zjawiskiem doskonale opisującym współczesny rynek pracy, na którym dominują niewielkie zlecenia, brakuje natomiast podaży stałego zatrudnienia.

Freelancing w Polsce to wprawdzie zjawisko raczkujące, z doświadczenia jednak wiemy, że wkrótce, jak każda inna moda, również i ta zadomowi się u nas wzorem zachodniej Europy. Innymi słowy, nie ma nic dziwnego w tym, że trudno jest znaleźć pracę, ale nie ma też problemu ze znalezieniem zleceń.