Formy pracy w internecie

Praca w internecie to marzenie wielu z nas, którym nie podoba się to, co robią na co dzień. Tak naprawdę, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak taka praca w ogóle wygląda, nie mówiąc już o jej faktycznych wadach i zaletach, wynikających z bycia zajęciem związanym z internetem.


	143114447_50b007fff9

Zdawałoby się, że podstawową formą samodzielnego zarabiania w internecie jest praca w charakterze dziennikarza, czyli tak naprawdę osoby piszącej teksty na blogi. Jest to poniekąd prawda, zwłaszcza że współczesny internet opiera się na razie na treści tworzonej na zlecenie lub dla pieniędzy.

Nie mniej popularną dziedziną jest grafika komputerowa. Animacje i obrazki widujemy w internecie na niemal każdej witrynie i nie sposób nie zauważyć w nich sprawnej ręki zawodowego grafika. Taka praca, jak widać, również może być wykonywana przez internet.

W umyśle przeciętnego internauty nadal najpopularniejszą formą pracy w sieci jest projektowanie i administracja stronami internetowymi. Jest to co prawda biznes najbardziej widoczny, bo taka praca daje wyraźne efekty, w rzeczywistości jednak mało która strona internetowa rzeczywiście zarabia dla swojego twórcy.