Emocje i ich rola w reklamie wideo

Reklama wideo, to nic innego jak sztuka użytkowa, którą podziwiać lub cierpieć z jej powodu, możemy niemal każdego dnia, kiedy tylko mamy kontakt z internetem lub telewizorem, gdzie od tego typu spotów promocyjnych aż kręci się w głowie.


	4189301060_b97514bca5

Nie bez powodu reklama wideo jest dziedziną aż tak różnorodną. Dobra reklama charakteryzuje się przecież tym, że wyróżnia się w tłumie, ale żeby być inna niż wszystkie, nie wystarczy dobry pomysł i unikalne wykonanie, bo o takie trudno. Kluczem jest wykorzystanie emocji odbiorcy.

Stąd właśnie tak popularne w telewizji wizerunki pięknych kobiet i słodkich zwierząt, którym tak trudno się oprzeć. Nawet mimo że to reklama, nie potrafimy często uniknąć skojarzeń i sympatii do postaci, które są nam prezentowane.

Doskonale widzimy więc, że reklama musi grać na emocjach, jeśli tylko ma być skuteczna. Klucz w tym, by nie dać się jej zmanipulować, ale realnie podchodzić do każdej prezentowanej nam informacji. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza siedząc przed telewizorem i przeglądając kolejne kanały w oczekiwaniu na upragniony film lub mecz, który przerwany został przez reklamę.