Dziennikarstwo internetowe

Dopóki nie spróbujemy pisać poważnych, długich artykułów na strony internetowe, czy też różnego rodzaju blogi, nie będziemy potrafili stwierdzić, jak bardzo wymagające to zadanie, zwłaszcza wówczas, gdy do nas należy jeszcze odszukanie materiałów i wymyślenie tematu, o którym będziemy pisać.


	143114447_50b007fff9

To trudne, niemniej jednak również i pisać można różnie. Abstrahując od copywritingu na potrzeby wyszukiwarek, również i blogi mogą być różnej jakości i zasadniczo różnią się między sobą, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość artykułów i felietonów.

Praca, polegająca na pisaniu tekstów do internetu, może być więc wykonywana sumiennie, lub po łebkach. Niezależnie od tego, na czym polega konkretne zadanie i czy należy do nas pisanie krótkich opisów do katalogów, czy też nasza praca jest bardziej wymagająca, nie da się ukryć, że jest to praca ciekawa.

Poza tym, pisanie samo z siebie jest ciekawe, wobec tego praca składająca się zasadniczo z tworzenia tekstu, musi być interesująca, chyba że pisanie nie jest i nigdy nie było naszą mocną stroną, wtedy nawet blogowanie nie może okazać się pasjonujące ani tym bardziej wciągające.