Dobra praca, to dobra zabawa

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że praca może być niewypowiedzianą przyjemnością i nie chodzi tu o nieustanne awansowanie, czy też codzienne wypłaty. Wręcz przeciwnie, praca może być interesująca nawet wówczas, gdy nie jest przesadnie dochodowa.


	143114447_50b007fff9

Wielu przedsiębiorców twierdzi, że dobra praca, to synonim przyjemności z jej wykonywania, a nie zarobków, które za nią otrzymujemy. Znamy przecież historie, także z własnego życia, kiedy poniedziałek potrafił doprowadzić człowieka do agonii.

W życiu nie chodzi przecież o to, by podzielić swój czas na przyjemności i pracę. Czy nie lepiej byłoby odczuwać przyjemność, zarabiając pieniądze, a potem jeszcze dodatkowo wypoczywać? Wiem, że brzmi to dla wielu zbyt pięknie, ale jest możliwe.

Pierwszym krokiem do tego, aby praca była przyjemna, jest delikatna zmiana hierarchii wartości. Od dziś, szukajmy więc nie najbogatszej firmy i największej pensji, ale ciekawego zajęcia. Kto wie, może wkrótce będziemy na nim zarabiać krocie? W każdym razie, na pewno nasze życie stanie się ciekawsze, a praca bardziej znośna, a na dodatek czas będzie płynął szybciej.