Dlaczego tak trudno znaleźć dobrą pracę?

Wprawdzie mało kto z nas jest zadowolony z własnych zarobków, a wynika to przede wszystkim z faktu, iż apetyt rośnie w miarę jedzenia, niemniej jednak jeszcze częściej nie podoba nam się nie sama pensja, ale praca, która w większości przypadków okazuje się nudna, nieciekawa i ogólnie nieatrakcyjna dla pracownika.

Z drugiej strony, siłą rzeczy najlepiej płatne są te zajęcia, których nikt nie lubi wykonywać, nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak trudno jest o stanowisko, które będzie spełniało nasze wymagania płacowe, ale i te dotyczące interesujących zadań. Krótko mówiąc, dobra praca jest trudna w znalezieniu, a jeszcze trudniej ją stracić, ponieważ najczęściej jednak dowolna posada polega na wykonywaniu tego samego zajęcia przez długi czas.

Reasumując, jeśli interesuje Cię ciekawa i dobrze płatna praca, musisz nastawić się na to, że odnalezienie jej będzie sporym problemem, niemniej jednak zawsze pozostaje nam najciekawsza i najbardziej wymagająca alternatywa, będąca prawdziwym wyzwaniem, mianowicie prowadzenie własnego przedsiębiorstwa.