Dlaczego oszczędzanie jest ważne?

Poziom edukacji finansowej w krajach, w których wolny rynek jest mrzonką, a więc również i w Polsce, jest na przerażająco niskim poziomie i nic nie wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. A nawet jeśli, to z pewnością nie na lepsze, panuje bowiem przeświadczenie, że ludzi należy chronić zakazami, zamiast ich uczyć. Ciekawe co by było, gdyby wychowywali tak swoje dzieci…


	4189301060_b97514bca5

Łatwo zauważalnym skutkiem braku wiedzy o pieniądzach, jest bieda, która przejawia się zarówno w braku zainteresowania własnymi pieniędzmi, ale także w kompletnej awersji do oszczędzania, które jest przecież warunkiem nie tylko bezpieczeństwa finansowego, ale też stabilizacji emocjonalnej. No bo jak można żyć, z dnia na dzień bojąc się o swoją przyszłość?

Chciałbym, żeby dylematem był wybór typu „konto oszczędnościowe vs lokata”, a największym problemem niedostateczny zysk na funduszu inwestycyjnym. Niestety, zarówno lokata, jak i konto oszczędnościowe, pozostają kompletnie puste i to jest prawdziwy kłopot tego społeczeństwa. Na szczęście nie jest jeszcze za późno i wszystko można zmienić. Trzeba tylko ambicji i chęci.