Dlaczego nie lubimy reklam wideo?

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się z wściekłością wcisnąć na pilocie swojego telewizora przycisk z czerwonym kółkiem, co poskutkowało natychmiastowym spadkiem emocji i pojawieniem się spokojnego, głębokiego oddechu.


	6355360253_30e095425d

Zapewne również w Twoim przypadku, cała sytuacja poprzedzona była mimowolnym obejrzeniem dziesiątek kretyńskich reklam o wzdęciach i podpaskach, które rozwiążą nasze odwieczne problemy ze złym samopoczuciem i brakiem humoru.

W świetle takiego wydarzenia, nie jest trudno szczegółowo opisać, dlaczego reklama w formie wideo sprawia wrażenie stworzonej przeciwko klientowi. Przede wszystkim, taka reklama jest niezwykle irytująca, poczynając od przesadnej głośności w stosunku do programów telewizyjnych, a na obłudnych uśmiechach szczuplutkich aktorek kończąc.

Reklama wideo sama w sobie nie jest zła, ale dziś wykorzystywana jest wręcz jako broń przeciw klientowi. Czemu reklama nie może być kreatywna i miła dla oka? Nie wiem, ale kiedy przypomnę sobie niektóre śmieszne spoty promocyjne sprzed kilku lat, to dziwi mnie, że reklama wideo poszła w tak nieodpowiednim kierunku.