Dlaczego czas to pieniądz?

Zwrot ten jest w naszym języku tak popularny, że z pewnością nie znajdzie się osoba która go nie słyszała. Niemniej jednak, można odnieść wrażenie że nie do końca jest on dla nas zrozumiały, zwłaszcza w czasach, kiedy o wolny czas i chwilę odpoczynku tak trudno.


	4189301060_b97514bca5

Musimy sobie przede wszystkim uświadomić, że nasza praca wynika z tego, że nasi klienci nie mają wolnego czasu. Pieniądze otrzymujemy bowiem nie tylko za to, że jesteśmy doświadczeni, posiadamy wiedzę i umiejętności, dzięki czemu możemy rozwiązać czyjś problem. Przede wszystkim sprzedajemy swój czas.

Co więcej, skoro praca i czas są wartościami wymiennymi, to dlaczego tak często zachowujemy się, jakby było inaczej? Na przykład, staramy się za wszelką cenę oszczędzić jak najwięcej pieniędzy, zupełnie zapominając o tym, że mamy dużo wolnego czasu.

Nie oszukujmy się, każdy z nas potrafiłby godzinę w ciągu dnia znaleźć, dlaczego więc tak często narzekamy na brak pieniędzy? A może praca to nie tylko brak wolnego czasu? Tak czy owak, pamiętajmy o tym, kiedy znów będziemy sięgać po kredyt lub pożyczkę, składając wniosek odpoczywając na łóżku.