Czym jest kredyt gotówkowy?

Prawdziwy kredyt, to prawdziwe wyzwanie. Część z nas bardzo dobrze o tym wie, ponieważ zdarzyło im się podpisywać umowę z bankiem, z którą związane były różnego rodzaju obietnice, zapewnienia, oświadczenia i dowody na to, że będzie się w stanie ten kredyt spłacić.


	4189301060_b97514bca5

Tymczasem, w telewizji i na stronach internetowych, coraz częściej pojawiają się reklamy instytucji i firm, które oferują nam kredyt gotówkowy. Czym on właściwie jest i dlaczego tak łatwo go wziąć?

Otóż, kredyt gotówkowy wcale kredytem nie jest, jest natomiast pożyczką, dzięki czemu zarówno formalności, jak i czas trwania negocjacji, zredukowane są do minimum, przez co pożyczkę taką można wziąć właściwie w, znane z reklamy, piętnaście minut.

Niemniej jednak, każdy produkt musi mieć swoje wady. Kredyt gotówkowy ma ich sporo, co nie zmienia faktu, że jest ofertą ciekawą. Przede wszystkim, kosztuje zazwyczaj o wiele więcej, niż tradycyjny kredyt. Poza tym, jest przedsięwzięciem dość ryzykownym. Tak, czy inaczej, fakt że kredyt gotówkowy nie jest wcale kredytem, jest swego rodzaju manipulacją, nie zmienia to jednak faktu, że jest to oferta potrzebna na rynku, z której coraz częściej korzystamy.