Czy warto założyć firmę za granicą?

Wielu Polaków marzy o tym, aby kiedyś w przyszłości otworzyć własne przedsiębiorstwo i w końcu samemu być szefem, zamiast w nieskończoność wysłuchiwać rozkazów. Oczywiście największą przeszkodą przed własnym biznesem w Polsce są wysokie koszta, jednak istnieje rozwiązanie – otworzenie firmy za granicą.


	143114447_50b007fff9

Wprawdzie nie każda formuła biznesowa może być zarządzana lub prowadzona poprzez zagraniczną firmę, niemniej jednak przedsiębiorstwo zarejestrowane w dowolnym z krajów członkowskich Unii Europejskiej może świadczyć usługi na terenie całej wspólnoty. Innymi słowy, jeśli chcesz działać w Polsce, możesz, wzorem na przykład firm internetowych oraz bukmacherskich, zarejestrować przedsiębiorstwo w Wielkiej Brytanii.

Korzyści płynące z takiego działania są doprawdy ogromne, a największą z nich są oczywiście ogromne oszczędności. Trzeba jednak liczyć się z tym, że rodzimy Urząd Skarbowy niekoniecznie będzie aprobował takie rozwiązanie. Oczywiście jest ono całkowicie legalne, niemniej jednak mogą pojawić się trudności.