Czy warto zakładać jednoosobową firmę?

Przyjmuje się, że większość Polaków zdecydowanie nie lubi swojej pracy i gdyby mogło, zmieniłoby ją na ciekawszą lub wyżej opłacaną, a jeszcze lepiej – zdecydowało się na otworzenie własnej działalności. Niestety, prowadzenie nawet najmniejszej firmy to nie lada wyzwanie, czy zatem warto w ogóle zakładać jednoosobowe przedsiębiorstwo?


	5454805481_2992ab259e

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że osoba pracująca jako jednoosobowa firma musi liczyć się z potężnymi kosztami już na starcie. Chodzi mianowicie o wszelkiego rodzaju podatki i składki, na które, chcąc nie chcąc, musimy się zgodzić. Z drugiej strony, jeśli chcemy legalnie zarabiać pieniądze na większą skalę lub kiedykolwiek w przyszłości zrobić z naszej firmy coś więcej, niż tylko logo i nazwę, zdecydowanie warto.

Jakkolwiek patrzeć, jednoosobowa firma pozwala nam na rzetelne i wiarygodne współpracowanie z innymi przedsiębiorstwami, jeśli więc chcemy spróbować swoich sił w pracy na własną rękę, bądź też czujemy, że biznes jest tym, czym chcielibyśmy się zajmować, zdecydowanie warto otworzyć przedsiębiorstwo.