Czy kredyt to dobre rozwiązanie?

Pożyczki, to jeden z najczęściej używanych instrumentów finansowych. Nic w tym dziwnego, w końcu każdy potrzebuje pieniędzy, a trudne sytuacje zazwyczaj kumulują się, przychodzą więc od czasu do czasu chwile, w których potrzebujemy pieniędzy, ale ich nie mamy.


	4189301060_b97514bca5

Z wątpliwą pomocą przychodzą nam wtedy banki, które pożyczają nam pieniądze, dzięki którym możemy utrzymać się na powierzchni, ale to nie jedyny cel wszelkiego rodzaju kredytowania. Wiele osób pożycza fundusze na inwestycje albo rozwój, co jest rozwiązaniem bardziej dobrym, niż złym, ale ma też swoje wady.

To, czy kredyt jest dobrym rozwiązaniem, niewątpliwie zależy od sytuacji. Czasem jest to rozwiązanie jedyne. W takich ostatecznych sytuacjach stają zarówno osoby prywatne, jak i państwa, które nie zaciągając kolejnych kredytów byłyby bankrutami.

Mówi się, że kredyty na cele inwestycyjne są dobre, a kredyty konsumpcyjne – złe. Coś w tym jest, chociaż najlepiej byłoby nie brać pożyczek w ogóle, być wolnym od długów i rat, ale czasem staje się to nie do ominięcia.

Osobiście sądzę, że powinniśmy unikać kredytów, jednak czasem jest to jedyne możliwe rozwiązanie i najmniejsze zło, jakie może nas spotkać w trudnej życiowej sytuacji.