Czy kredyt może się opłacać?

Przywykliśmy już do tego, że na niektóre marzenia nie da się pieniędzy ot tak, odłożyć i trzeba wspomagać się środkami kontrowersyjnymi i ryzykownymi, takimi jak kredyty, czy pożyczki od znajomych. Większość nie tylko inwestorów, ale też zwykłych ludzi, odnosi się sceptycznie do wszelkiego rodzaju form pożyczania pieniędzy, bo jakby nie patrzeć, jest to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie, pytanie jednak, czy kredyt może się w ogóle opłacać?


	6355360253_30e095425d

A odpowiedź jest krótka: oczywiście, że tak. Zaczniemy może od przykładu wyimaginowanego. Wyobraź sobie, że wiesz o bankructwie Grecji na tydzień przed tym, kiedy to się stanie. Nie masz jednak gotówki, bierzesz więc nawet najwyżej oprocentowany kredyt i po dwóch tygodniach, kiedy w Atenach szaleje hiperinflacja, kupujesz tam mieszkanie za grosze.

Z doświadczenia pokoleń wiemy, że krach przełamywany jest po kilku do kilkunastu lat, kiedy to ceny nieruchomości znów idą w górę. I co się wtedy okazuje? Ano to, że ten okropnie drogi kredyt pozwolił Ci zrobić interes  życia. Podobnie może być nawet z małymi pożyczkami, taką szansę da Ci nawet popularna chwilówka, jeśli tylko przemyślisz inwestycję i wszystko dokładnie przeanalizujesz. Powodzenia!