Co to znaczy SEO?

Wielu internautów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak właściwie działają wyszukiwarki. Otóż, wbrew pozorom, wyniki wyszukiwania wcale nie są układane przez internautów, ani przez pracowników wyszukiwarek. Wszystkim tym kieruje na ogół skomplikowany algorytm, który zazwyczaj trafnie ocenia wartość strony.


	5454805481_2992ab259e

Bazując na tej wiedzy oraz szczegółowej analizie algorytmu, powstała w internecie zupełnie nowa branża, która zwie się pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Inna nazwa pochodzi od angielskiego akronimu SEO. W istocie, pozycjonowanie składa się z dwóch prostych procesów: optymalizacji witryny oraz linkowania jej z zewnętrznych serwisów.

Pozycjonowanie ma na celu podniesienie naszych stron internetowych w wynikach wyszukiwania, co ostatecznie prowadzi do większej liczby odwiedzających, a więc i klientów, za którymi idą zamówienia i pieniądze.

SEO jest więc zupełnie nową formą reklamy, która potrafi przyciągać internautę na długo i na stałe, dzięki czemu jest jedną z najciekawszych ofert w internecie. Pozycjonowanie jest zresztą niezwykle tanie, jak na swoją skuteczność, dlatego właśnie warto je rozważyć.