Budżet domowy w praktyce

Raz na jakiś czas trafia się, w naszej codziennej wędrówce po bezdrożach Internetu, artykuł o prowadzeniu budżetu domowego, o tym jakie to ważne i dlaczego każdy powinien dokładnie wiedzieć ile zarabia, na co i ile wydaje i to wszystko niby dla naszego finansowego bezpieczeństwa i bogactwa.


	3660224332_8478705da7

My tymczasem nie dajemy wiary żadnym artykułom o finansach osobistych, o tym że kredyt nie jest rozwiązaniem idealnym i że lokata i konto oszczędnościowe nie są do zarabiania, bo inflacja jest niemal zawsze większa niż oprocentowanie.

A ja znowu będę tym złym i powiem, że warto je nie tylko czytać, ale wdrażać w życie, bo samo prowadzenie budżetu, czyli spisywanie dochodów i wydatków, daje nam pełną informację nie o tym, co warto zmienić, ale co w ogóle można zmienić.

Z pewnością niemałym zaskoczeniem będzie dla Ciebie suma wydatków na jedzenie, czy benzynę. Zwykle tego nie widać, bo konto osobiste w banku takich szczegółów nie podaje, niestety, a założone w celu oszczędzania, lokaty i konto oszczędnościowe, są przez nas likwidowane z dnia na dzień, bo pieniędzy zwyczajnie brakuje. I jeżeli nie zaczniemy czegoś z tym robić, będzie brakować nadal.