Bankowość internetowa – wady i zalety

W Internecie jest wszystko. Od wątpliwej jakości artykułów o leczeniu nieuleczalnych chorób, przez nieśmieszne rasistowskie żarty, aż  po rozbudowane instrumenty finansowe i właśnie nimi się dzisiaj zajmiemy.


	4576687797_afb9c3a0e6

Większość, jeśli nie wszystkie banki komercyjne, które mają przedstawicielstwa w naszym kraju, umożliwiają zarządzanie swoimi pieniędzmi poprzez przeglądarkę internetową, co jest nie tyle ukłonem w stronę klienta, co raczej koniecznością wobec konkurencji. Bankowość internetowa ma jednak nie tylko zalety, z pewnością znajdą się także i wady, szczególnie te związane z bezpieczeństwem.

Największą zaletą jest oczywiście mobilność i prostota, z którą samodzielnie możemy dokonywać operacji finansowych, nieraz nawet w czasie rzeczywistym. Wraz z wyeliminowaniem z procesu przesyłania pieniędzy pracowników oddziału banku, spadła też cena nie tylko przelewów, ale też prowadzenia rachunku. Z drugiej strony, zarówno konto osobiste, konto oszczędnościowe, jak i lokata, są teraz narażone na ingerencję osób trzecich. Banki niby twierdzą, że wszystko jest bezpieczne, ale my przecież i tak wiemy swoje.