Banki internetowe

Konto osobiste w banku, to jedna z najtańszych usług finansowych na rynku. Wynika to z prostej zależności popytu od podaży, innymi słowy, konto w banku jest potrzebne tak wielu ludziom, że jego cena spadła niemal do zera.


	143114447_50b007fff9

Jednak, nie wszystkie produkty, oferowane przez banki są tanie. Fundusze inwestycyjne pobierają marże, lokaty mają zatrważająco niskie oprocentowanie, podobnie jak konta oszczędnościowe, które na dodatek są często kapitalizowane jedynie raz w miesiącu, co utrudnia oszczędzanie.

Nie wszystkie banki są jednak drogie, bo nie wszystkie mają na utrzymaniu tysiące pracowników. Banki internetowe, które nie mają żadnych oddziałów w terenie, dają nam nie tylko coraz większy wybór, ale też coraz niższą cenę. Niestety idzie to w parze z brakiem możliwości podjęcia gotówki w inny sposób, niż w bankomacie, nie można również bezpośrednio porozmawiać z konsultantem.

Jednak, dla osób które miały już do czynienia z bankami tradycyjnymi, brak bezpośredniego kontaktu będzie tylko atutem, bo komu chciałoby się odwiedzać regularnie oddział banku, skoro wystarczy korzystać z wpłatomatów i bankomatów.