5 powodów, by zacząć oszczędzać

Z oszczędzaniem w naszych rodzinach jest różnie, niby uczymy dzieci odkładania kieszonkowego, ale potem o tym często zapominamy i zazwyczaj, wchodzący w dorosłość ludzie, nie pamiętają już, że jest to często jedyna szansa na realizację marzeń większych, niż codzienne zakupy.


	6355360253_30e095425d

Problem z oszczędzaniem jest taki, że zazwyczaj nasze konto oszczędnościowe i lokata pozostają zupełnie puste, dopóki nie okaże się, że są nam potrzebne, ale wtedy jest już niestety zbyt późno na oszczędzanie, potrzebne są bowiem pieniądze, a nie plany.

O tym, że oszczędzać warto, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, potrzeba nam jedynie nieco motywacji i oto ona: dlaczego warto oszczędzać? Po pierwsze, dlatego że to jedyna szansa na spełnienie marzeń, nie licząc drogich kredytów. Po drugie, nie jest to wcale trudne, a przynosi efekty. Po trzecie, dlatego że gwarantuje to bezpieczeństwo, którego nie zagwarantują nam żadne obietnice, ani rządowe, ani bankowe. Po czwarte, dlatego że to pomaga ułożyć sobie budżet domowy. Wreszcie, po piąte, warto oszczędzać dlatego, że dzięki temu będziemy mieli mniej stresu, spowodowanego brakiem pieniędzy. I to wszystko, mam nadzieję, że pomogłem.